עבודות גינון

עבור כל מי שיש ברשותו בית פרטי הכולל גינה, עבודות גינון הם מרכיב מרכזי בתחזוקת הבית. הגינה משמשת פעמים רבות מקום מפלט מהלחצים, מקום בו ניתן לנוח בשמש, לקרוא ספר או לקיים ארוחות משפחתיות. על מנת לתחזק את הגינה בצורה הראויה יש צורך בביצוע של עבודות גינון באופן רציף.

אחד הדברים החשובים ביותר בביצוע עבודות גינון הוא שימוש בדרך השקיה חסכונית. עקב עלייתם של מחירי המים וגם עקב במצב הבעייתי של המים בישראל באופן כללי, כדאי מאוד להשתמש במערכת השקיה חסכוני. אחת האפשרויות היא מעבר לשימוש בדשא סינטטי, או לתחליפים אחרים שאינם צורכים מים. אנשים רבים נרתעים מכך בהתחלה, אך הדשא הסינטטי יכול להיות פתרון מצוין.

נושא חשוב נוסף הוא לכסות חלקים מסוימים מן הדירה בדק מעץ הוא בעזרת ריצוף, וכך לחסוך בצורך בהשקיה. התקנתו של הדק יכולה להיות טובה עבור שטח בו רוצים לשים שולחן הוא פינת משחקים לילדים, ובמקרים רבים הוא עדיף על קיומו של דשא במקום. דרך נוספת היא לעבור לשימוש בצמחייה הצורכת כמות מעטה של מים. צמחים מסוימים דורשים הרבה פחות מים מאחרים, וכדאי להשתמש בהם.

בשנים האחרונות הקיץ מתארך והופך להיות חם יותר, וכמות הגשמים גם בתקופת החורף היא יחסית מעטה. תחזוקת גינה דורשת טיפול מתמיד, והמעבר לגינות הצורכות כמות מעטה של מים יכול להקל מאוד על עבודות גינון הצריכות להתבצע באופן רציף, לחסוך זמן יקר וגם כסף. ניתן בעזרת מחשבה ותכנון נכון, להקים גינה נהדרת שאינה צורכת עבודות גינון מרובות והשקיה רבה, ולצורך כך כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום הגינון על מנת לקבל את הרעיונות הטובים ביותר להקמת גינה יפה מצד אחד, ושאינה מצריכה השקעה רבה מדי מצד שני.