בריכות נוי

בריכת נוי היא אחת הדרכים הטובות ביותר על מנת לשדרג את מראה החצר או הגינה בבית פרטי. התחושה אותה יוצרת בריכת נוי היא נפלאה, והיא מהווה אטרקציה מתמשכת עבור הילדים או אורחים הבאים לביקור. גם בתי מגורים פרטיים הקיימים בסביבה עירונית יכולים לבצע התקנה של בריכות נוי, ולאפשר מפלט מהתחושה החונקת של העיר. ההרגשה הכפרית אותה מספקת בריכת נוי נותנת תחושה של טבע.

הדבר הראשון בו צריך להשקיע מחשבה לצורך תכנון בריכות נוי הוא בחירת המיקום המתאים. רצוי שמיקומה של בריכת הנוי יהיה קרוב לפינת הישיבה הקיימת בחצר, ובכך תאפשר ליושבים במקום ליהנות מתחושת המים הזורמים במהלך הישיבה בנוחות.

דבר חשוב נוסף הוא לבדוק האם מיקום בריכת הנוי לא נמצא במקום בו קרני שמש מגיעות באופן ישיר אל הבריכה, מכיוון שקרינת שמש ישירה עשויה לגרום להתחממות רבה של המים שאינה תאפשר את קיומם של דגים לאורך זמן. ניתן למנוע את הקרינה הישירה של השמש על ידי שתילת צמחים בקרבת הבריכה המפיקים צל, אך בחירת המקום הנכון היא חשובה.

חשוב מאוד להקפיד כי בקרבת בריכת הנוי קיים ברז המאפשר את מילוי הבריכה בשעת הצורך, וגם נקודת חשמל שתאפשר הקמת תאורה. הבריכה צריכה להיות במקום שאינו נמוך מדי ואינו גבוה מדי. חשוב גם להחליט היכן למקם את המשאבה, שהינה חיונית לכל בריכת נוי. תפקידיה של המשאבה הם להזרים את המים לבריכה ולהוסיף להם חמצן, המסייע לפירוק חומרים מזיקים הנמצאים במים.

נושאים נוספים אותם ניתן להוסיף על מנת לשדרג את בריכת הנוי הם שילוב של צמחייה יפה, דגים בצבעים שונים, ועוד. חשוב מאוד לתחזק את בריכת הנוי באופן רציף, ותכנון נכון יכול להקל על התחזוקה השוטפת.