שביל כניסה, בטון מוחלק ואבנים משתלבות

במרבית הבתים הפרטיים קיימת חצר לרוב קיים הצורך לשפץ ולרצף אותה ולהכין אותה לאירוח ולשימוש המשפחה. הקמת שביל כניסה ברמה גבוהה ואיכותית, כל הפעולות הללו מצריכות השקעה רבה ותחזוקה שוטפת. השקעה במראה החצר יכולה לעיתים להיות בעלת עלות גבוהה בשלבים הראשונים, אולם אין ספק כי השקעה זו יכולה להניב פירות בעתיד, מבחינת הרגשה בני המשפחה או האורחים, ובעלת משקל של ממש על איכות החיים במקום.

אחד החומרים הנפוצים בשנים האחרונות לצורך שיפוץ חצר הוא שימוש בריצוף מבטון מוחלק. ריצוף זה מתאים למשטחים שאינם מקורים כגון חלקים מהגינה או שביל כניסה, ועשוי להתאים גם עבור מקומות בהם מעוניינים לשבת בחצר. השימוש בבטון מוחלק כולל הכנת היציקה במקום, שימוש בתבנית והתאמת צורת הבטון למקום המיועד בגינה בהתאם לבקשת בעלי המקום. לאחר מכן מתבצע שימוש במכשיר להחלקה של הבטון, המאפשר לייצר משטחים חלקים ויפים המחזיקים מעמד לאורך זמן. היתרונות של שימוש בבטחון מוחלק הם כי ניתן לעצב אותו בדוגמאות מגוונות הכוללות צביעה, והוא עמיד מאוד וכמעט אינו זקוק לתחזוקה. השחיקה שלו מועטה והוא עמיד בתנאי מזג אוויר שונים.

שיטה נוספת לצורך ריצוף החצר היא שימוש באבנים משתלבות. שיטה זו נפוצה מאוד בשטחים ציבוריים או גינות. החומר ממנו עשויות האבנים המשתלבות הוא בטון, והן מגיעות במגוון רב של צורות. השימוש באבנים משתלבות מתבצע בקלות ובמהירות, הכנת התשתית היא פשוטה וניתן להניח אותן לאחר פיזור של חול במקום. לאחר ההנחה יש צורך להשתמש במכבש על מנת להדק אותן למקומן. גם הפירוק של אבנים משתלבות, במידה והוחלט על שימוש מקום הוא פשוט וניתן לביצוע בקלות. דבר חשוב בנושא אבנים משתלבות הוא ריסוס בחריצים ביניהן, על מנת למנוע מנמלים להופיע או מצמחיתם של עשבים שוטים.