בית בהרצליה

 

 

 

בריכות נוי

,

בריכות נוי

בריכת נוי היא אחת הדרכים הטובות ביותר על מנת לשדרג את מראה החצר או הגינה בבית פרטי. התחושה אותה יוצרת בריכת נוי היא נפלאה, והיא מהווה אטרקציה מתמשכת עבור הילדים או אורחים הבאים לביקור. גם בתי מגורים פרטיים הקיימים בסביבה עירונית יכולים לבצע התקנה של בריכות נוי, ולאפשר מפלט מהתחושה החונקת של העיר. ההרגשה הכפרית אותה מספקת בריכת נוי נותנת תחושה של טבע.

הדבר הראשון בו צריך להשקיע מחשבה לצורך תכנון בריכות נוי הוא בחירת המיקום המתאים. רצוי שמיקומה של בריכת הנוי יהיה קרוב לפינת הישיבה הקיימת בחצר, ובכך תאפשר ליושבים במקום ליהנות מתחושת המים הזורמים במהלך הישיבה בנוחות.

דבר חשוב נוסף הוא לבדוק האם מיקום בריכת הנוי לא נמצא במקום בו קרני שמש מגיעות באופן ישיר אל הבריכה, מכיוון שקרינת שמש ישירה עשויה לגרום להתחממות רבה של המים שאינה תאפשר את קיומם של דגים לאורך זמן. ניתן למנוע את הקרינה הישירה של השמש על ידי שתילת צמחים בקרבת הבריכה המפיקים צל, אך בחירת המקום הנכון היא חשובה.

חשוב מאוד להקפיד כי בקרבת בריכת הנוי קיים ברז המאפשר את מילוי הבריכה בשעת הצורך, וגם נקודת חשמל שתאפשר הקמת תאורה. הבריכה צריכה להיות במקום שאינו נמוך מדי ואינו גבוה מדי. חשוב גם להחליט היכן למקם את המשאבה, שהינה חיונית לכל בריכת נוי. תפקידיה של המשאבה הם להזרים את המים לבריכה ולהוסיף להם חמצן, המסייע לפירוק חומרים מזיקים הנמצאים במים.

נושאים נוספים אותם ניתן להוסיף על מנת לשדרג את בריכת הנוי הם שילוב של צמחייה יפה, דגים בצבעים שונים, ועוד. חשוב מאוד לתחזק את בריכת הנוי באופן רציף, ותכנון נכון יכול להקל על התחזוקה השוטפת.

 

עבודות עץ

,

עבודות עץ, דקים פרגולות

בניית פרגולה במרבית המקרים היא עניין לא פשוט, ועדיף להשאיר את המלאכה בידיו של בעל מקצוע מיומן. אנשים רבים מחליטים לבנות פרגולות בעצמם, ופעמים רבות העניין גורם לבעיות בהתקנה, בשימוש בחומרים הנכונים, במציאת המקום האופטימלי עבור הפרגולה ולעיתים גורר גם משמעויות בטיחותיות. גם אם בניית הפרגולה נראית עניין פשוט, ישנם דברים רבים אשר צריך לחשוב עליהם במהלך הבנייה, ורק בעל מקצוע שבנה בעבר מספר רב של פרגולות יכול לבצע זאת באופן מושלם.

האדם בו אתם בוחרים לצורך בניית הפרגולה צריך להיות בעל מוניטין ואמינות גבוהים, והכוונה היא לא רק לבחירת בעל המקצוע לצורך בניית הפרגולה עצמה אלא גם לביצוע עבודות עץ נלוות, התקנה של דקים באזור הפרגולה או באזורים נוספים, ועוד.

בעידן האינטרנט בו אנו נמצאים ניתן למצוא אינספור בעלי מקצוע המתמחים בעבודות עץ, התקנת דקים ופרגולות, והצעד הראשון על מנת לבחור את בעל המקצוע הטוב ביותר הוא מציאת מספר טלפונים של בעלי מקצוע המפרסמים את עצמם, ולבצע סקר שוק טלפוני לגבי העלויות המיועדות, זמן ההתקנה והזמינות שלהם. לאחר איסוף הנתונים אפשר לפנות אל השלב הבא, שהוא סגירת עבודה עם בעל המקצוע הנבחר.

חלק חשוב מבנייתה של פרגולה מוצלחת הוא שימוש בחומרים הנכונים. טיב החומרים הינו בעל משמעות רבה בתחזוקת הפרגולה, ויכול להשפיע על הצורך במינימום תחזוקה עתידית. לעיתים בחירת החומר הנכון, גם אם עלותו גבוהה מעט יותר מאפשרויות אחרות, עשויה לחסוך הוצאות רבות בעתיד, ומשפיעה גם על עמידותה של הפרגולה מפני מזג האוויר, גשמים רטיבות וכן הלאה. אמנם היופי הוא נושא מרכזי בבניית הדק או הפרגולה, אך עבודות עץ איכותיות עשויות להחזיק מעמד פחות זמן משימוש בחומרים כגון אלומיניום. לכן כדאי להציג את הרעיון הכללי בפני בעל המקצוע, ולאחר מכן לשמוע את חוות דעתו לפני תחילת ההקמה.

 

עבודות גינון

,

עבודות גינון

עבור כל מי שיש ברשותו בית פרטי הכולל גינה, עבודות גינון הם מרכיב מרכזי בתחזוקת הבית. הגינה משמשת פעמים רבות מקום מפלט מהלחצים, מקום בו ניתן לנוח בשמש, לקרוא ספר או לקיים ארוחות משפחתיות. על מנת לתחזק את הגינה בצורה הראויה יש צורך בביצוע של עבודות גינון באופן רציף.

אחד הדברים החשובים ביותר בביצוע עבודות גינון הוא שימוש בדרך השקיה חסכונית. עקב עלייתם של מחירי המים וגם עקב במצב הבעייתי של המים בישראל באופן כללי, כדאי מאוד להשתמש במערכת השקיה חסכוני. אחת האפשרויות היא מעבר לשימוש בדשא סינטטי, או לתחליפים אחרים שאינם צורכים מים. אנשים רבים נרתעים מכך בהתחלה, אך הדשא הסינטטי יכול להיות פתרון מצוין.

נושא חשוב נוסף הוא לכסות חלקים מסוימים מן הדירה בדק מעץ הוא בעזרת ריצוף, וכך לחסוך בצורך בהשקיה. התקנתו של הדק יכולה להיות טובה עבור שטח בו רוצים לשים שולחן הוא פינת משחקים לילדים, ובמקרים רבים הוא עדיף על קיומו של דשא במקום. דרך נוספת היא לעבור לשימוש בצמחייה הצורכת כמות מעטה של מים. צמחים מסוימים דורשים הרבה פחות מים מאחרים, וכדאי להשתמש בהם.

בשנים האחרונות הקיץ מתארך והופך להיות חם יותר, וכמות הגשמים גם בתקופת החורף היא יחסית מעטה. תחזוקת גינה דורשת טיפול מתמיד, והמעבר לגינות הצורכות כמות מעטה של מים יכול להקל מאוד על עבודות גינון הצריכות להתבצע באופן רציף, לחסוך זמן יקר וגם כסף. ניתן בעזרת מחשבה ותכנון נכון, להקים גינה נהדרת שאינה צורכת עבודות גינון מרובות והשקיה רבה, ולצורך כך כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום הגינון על מנת לקבל את הרעיונות הטובים ביותר להקמת גינה יפה מצד אחד, ושאינה מצריכה השקעה רבה מדי מצד שני.

בטון מוחלק

,

שביל כניסה, בטון מוחלק ואבנים משתלבות

במרבית הבתים הפרטיים קיימת חצר לרוב קיים הצורך לשפץ ולרצף אותה ולהכין אותה לאירוח ולשימוש המשפחה. הקמת שביל כניסה ברמה גבוהה ואיכותית, כל הפעולות הללו מצריכות השקעה רבה ותחזוקה שוטפת. השקעה במראה החצר יכולה לעיתים להיות בעלת עלות גבוהה בשלבים הראשונים, אולם אין ספק כי השקעה זו יכולה להניב פירות בעתיד, מבחינת הרגשה בני המשפחה או האורחים, ובעלת משקל של ממש על איכות החיים במקום.

אחד החומרים הנפוצים בשנים האחרונות לצורך שיפוץ חצר הוא שימוש בריצוף מבטון מוחלק. ריצוף זה מתאים למשטחים שאינם מקורים כגון חלקים מהגינה או שביל כניסה, ועשוי להתאים גם עבור מקומות בהם מעוניינים לשבת בחצר. השימוש בבטון מוחלק כולל הכנת היציקה במקום, שימוש בתבנית והתאמת צורת הבטון למקום המיועד בגינה בהתאם לבקשת בעלי המקום. לאחר מכן מתבצע שימוש במכשיר להחלקה של הבטון, המאפשר לייצר משטחים חלקים ויפים המחזיקים מעמד לאורך זמן. היתרונות של שימוש בבטחון מוחלק הם כי ניתן לעצב אותו בדוגמאות מגוונות הכוללות צביעה, והוא עמיד מאוד וכמעט אינו זקוק לתחזוקה. השחיקה שלו מועטה והוא עמיד בתנאי מזג אוויר שונים.

שיטה נוספת לצורך ריצוף החצר היא שימוש באבנים משתלבות. שיטה זו נפוצה מאוד בשטחים ציבוריים או גינות. החומר ממנו עשויות האבנים המשתלבות הוא בטון, והן מגיעות במגוון רב של צורות. השימוש באבנים משתלבות מתבצע בקלות ובמהירות, הכנת התשתית היא פשוטה וניתן להניח אותן לאחר פיזור של חול במקום. לאחר ההנחה יש צורך להשתמש במכבש על מנת להדק אותן למקומן. גם הפירוק של אבנים משתלבות, במידה והוחלט על שימוש מקום הוא פשוט וניתן לביצוע בקלות. דבר חשוב בנושא אבנים משתלבות הוא ריסוס בחריצים ביניהן, על מנת למנוע מנמלים להופיע או מצמחיתם של עשבים שוטים.

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם: